PLKOŠ.net

NEZÁVISLÝ necenzurovaný pokec o bungrech :-)
Právě je úte 16. dub 2024 23:22:14

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 880 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 36  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: pát 06. čer 2014 8:13:18 
Offline

Registrován: čtv 22. črc 2010 20:03:09
Příspěvky: 2149
Hraničáře lze hledat různými způsoby, například i prostým "sběrem" na hřbitovech.
Pravda, skóre je sice přibližně 1 hraničář na 51 hřbitov, ale i tak úspěch hřeje u srdce...


Přílohy:
01.jpg
01.jpg [ 143.38 KiB | Zobrazeno 18333 krát ]
02.jpg
02.jpg [ 69.79 KiB | Zobrazeno 18333 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: pát 04. črc 2014 10:45:57 
Offline

Registrován: pon 02. srp 2010 18:55:42
Příspěvky: 2257
Čtouce a prohlížeje níže uvedené mne napadlo, kde jsem tohle už slyšel. PDT_Armataz_02_30

http://www.bunkr-drnov.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: pát 04. črc 2014 13:47:37 
Offline

Registrován: čtv 22. črc 2010 20:03:09
Příspěvky: 2149
Pavel píše:
Čtouce a prohlížeje níže uvedené mne napadlo, kde jsem tohle už slyšel. PDT_Armataz_02_30

http://www.bunkr-drnov.cz/


Nechápu, osvětli. Jak nějakej pitomej bunkr u Prahy souvisí s "mým" hraničářem?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: pát 04. črc 2014 18:46:41 
Offline

Registrován: pon 02. srp 2010 18:55:42
Příspěvky: 2257
To víš, že nesouvisí! :lol:
i když.... PDT_Armataz_02_41


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: ned 06. črc 2014 21:02:21 
Offline

Registrován: čtv 22. črc 2010 20:03:09
Příspěvky: 2149
Pavel píše:
To víš, že nesouvisí! :lol:
i když.... PDT_Armataz_02_41


Tajemná jak Hradčana v Karpatech


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: pon 21. črc 2014 19:43:42 
Offline

Registrován: pon 02. srp 2010 18:55:42
Příspěvky: 2257
Mánkote, co v tom zase hledáš?

Celý projekt je financován z příspěvků, dotací a darů. Náklady na údržbu a úpravy nutné pro vstup veřejnosti, jsou vzhledem k povaze objektu značné. Proto budeme velice rádi za Vaši podporu. Jsme schopni na oplátku nabídnout Vaše reklamní zviditelnění.

Tohle mne zaujalo, vědí!
příspěvek = dar, dotace a zase dar! PDT_Armataz_02_30


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: pon 25. srp 2014 6:26:51 
Offline

Registrován: pon 02. srp 2010 18:55:42
Příspěvky: 2257
Naši venku.
PDT_Armataz_02_30
http://www.lidovky.cz/foto.aspx?r=lide& ... 264_04.JPG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: pon 25. srp 2014 7:53:30 
Offline

Registrován: čtv 22. črc 2010 20:03:09
Příspěvky: 2149
Pavel píše:


Šikovná sestřička...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: úte 02. zář 2014 12:09:17 
Offline

Registrován: pon 02. srp 2010 18:55:42
Příspěvky: 2257
http://video.aktualne.cz/dvtv/mouralova ... position-4 PDT_Armataz_02_41


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: úte 02. zář 2014 13:00:44 
Offline

Registrován: sob 24. črc 2010 10:52:21
Příspěvky: 1452
bez obrazu stačilo... PDT_Armataz_02_41


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: stř 03. zář 2014 20:21:54 
Offline

Registrován: sob 24. črc 2010 10:52:21
Příspěvky: 1452
od vedle Pavlovi na: "Aniž bych chtěl narušovat vývody páně Hraničáře, tak jen zlomek z praxe..." a si myslíš, že to kluci tehdá nevěděli, bo co?!

Souhrada, kterej byl na to fachman to dělal dost dlouho na to aby věděl co je dobrý, jenže páni kluci na ŘOPu byli jinýho názoru, protože museli vědět všecko nejlíp...

Krom toho, já tam nepíšu žádný vývody, jen stroze účtuju co je psaný v papírech - až někde najdeš zmínku o uskutečněný dodávce maskovacích sítí pro t.o., tak potom smeknu o přepíšu to PDT_Armataz_02_29


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: čtv 04. zář 2014 6:32:17 
Offline

Registrován: pon 02. srp 2010 18:55:42
Příspěvky: 2257
... sem to nepsal, že by to nevěděli tehdá!
někdo ví, někdo neví, takže pro toho , co neví PDT_Armataz_02_29


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: úte 09. zář 2014 10:11:22 
Offline

Registrován: stř 19. úno 2014 12:36:27
Příspěvky: 171
hraničář píše:
od vedle Pavlovi na: "Aniž bych chtěl narušovat vývody páně Hraničáře, tak jen zlomek z praxe..." a si myslíš, že to kluci tehdá nevěděli, bo co?!

Souhrada, kterej byl na to fachman to dělal dost dlouho na to aby věděl co je dobrý, jenže páni kluci na ŘOPu byli jinýho názoru, protože museli vědět všecko nejlíp...

Krom toho, já tam nepíšu žádný vývody, jen stroze účtuju co je psaný v papírech - až někde najdeš zmínku o uskutečněný dodávce maskovacích sítí pro t.o., tak potom smeknu o přepíšu to PDT_Armataz_02_29

Nerad se míchám do rozhovoru >
Tak jen vsuvku. .. k použití sítě k maskování t.o. to je určitě nejen napadlo také to řešily prakticky .
mj. byla zavedena maskovací sit vz.37. Řešilo se použití na maskování tanků ...
Né že bych byl odborník na ROP,.., to určitě néé ! .
V papírech je dokument z roku 1937 (nevím zda se zachoval):

Zastírací síť (pro fortifikace) ­-výkres firmě zapůjčení. (má č.j.55706-II/2) .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: úte 09. zář 2014 10:59:14 
Offline

Registrován: sob 24. črc 2010 10:52:21
Příspěvky: 1452
hele Ty vsuvko :D

však já taky psal o maskovačkách jen pro opevnění, tuhle "dělostřeleckou" sem nezmiňoval :) viděl jsem její zkoušky a zavedení pro kanony PÚV, počitám že se jich i pár vyrobilo...

přeci jen ty řopajzníky mám zmáklý a to by mi určitě neuteklo, páč zrovna po maskování t.o. docela jdu :) u nás to podle lejster nikdy nepřeročilo teoretickou rovinu. Jsou sice záznamy žádosti VII. sboru o nákup mask. sítí, ale nijak to nepokračuje a ani to neni nikde vyúčtovaný. Dokonce ani na "Jordánu" se maskovačka nezkoušela - a že tam toho zkoušeli hromadu - flákli tam taky pletivo (je kotvený podle vejkresu) a hotovo. Na Hlbokym je psaný taky jen pletivo, natažený přes celej objekt... Osobně si myslim, že se maskovačka dočasně objevila jen v Milovicích, kde to měl na starosti přímo Souhrada a ten počitám měl zamaskovanou i králíkárnu u baráku :D Ale to je zkušební objekt a za t.o. se nepočitá ;)

Otázkou pak je, estli ta "zastírací sít, co je v papírech - neni právě pletivová (někdy to u nás tak psali a mysleli tim pletivo)...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: úte 09. zář 2014 11:07:12 
Offline

Registrován: pon 02. srp 2010 18:55:42
Příspěvky: 2257
Samolitr všechno síť, dráty, plechy a nehořlavý barvičky!
Voni už tehdá tušili, co by způsobil příchod našeho Sentiláka - Hraničáka! PDT_Armataz_02_43


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: úte 09. zář 2014 11:10:38 
Offline

Registrován: sob 24. črc 2010 10:52:21
Příspěvky: 1452
však počkej, až Ti vočoudim 76ku - budeš jí mít jak po zkouškách s plamenometem :P


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: úte 09. zář 2014 11:35:16 
Offline

Registrován: pon 02. srp 2010 18:55:42
Příspěvky: 2257
Só, ještě jsem zapoměl na samohasící sprchové zařízení. Prvotně pro muniční sklady, posléze i přenosný osobní typ navržený pro kuřáky! :lol:
zavedeno Taj. Mob. - Ří/1938


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: úte 09. zář 2014 11:35:50 
Offline

Registrován: čtv 22. črc 2010 20:03:09
Příspěvky: 2149
Pavel píše:
Samolitr všechno síť, dráty, plechy a nehořlavý barvičky!
Voni už tehdá tušili, co by způsobil příchod našeho Sentiláka - Hraničáka! PDT_Armataz_02_43


Ovšem netušili, co by s kovovým materiálem provedli naši současní spoluobčané afroamerické pleti


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: stř 10. zář 2014 14:12:19 
Offline

Registrován: stř 19. úno 2014 12:36:27
Příspěvky: 171
hraničář píše:
hele Ty vsuvko :D

však já taky psal o maskovačkách jen pro opevnění, tuhle "dělostřeleckou" sem nezmiňoval :) viděl jsem její zkoušky a zavedení pro kanony PÚV, počitám že se jich i pár vyrobilo...

přeci jen ty řopajzníky mám zmáklý a to by mi určitě neuteklo, páč zrovna po maskování t.o. docela jdu :) u nás to podle lejster nikdy nepřeročilo teoretickou rovinu. Jsou sice záznamy žádosti VII. sboru o nákup mask. sítí, ale nijak to nepokračuje a ani to neni nikde vyúčtovaný. Dokonce ani na "Jordánu" se maskovačka nezkoušela - a že tam toho zkoušeli hromadu - flákli tam taky pletivo (je kotvený podle vejkresu) a hotovo. Na Hlbokym je psaný taky jen pletivo, natažený přes celej objekt... Osobně si myslim, že se maskovačka dočasně objevila jen v Milovicích, kde to měl na starosti přímo Souhrada a ten počitám měl zamaskovanou i králíkárnu u baráku :D Ale to je zkušební objekt a za t.o. se nepočitá ;)

Otázkou pak je, estli ta "zastírací sít, co je v papírech - neni právě pletivová (někdy to u nás tak psali a mysleli tim pletivo)...


Podle papírů je to stále stejná ,,dělostřelecká,, siť vz.37 tj. i pro (fortifikace) t.o. . Jak daleko to došlo nevím říkáš že ji nahradily pletivem ...
Zaujalo mě to nakupování VII.sboru --- není možný že to je pouze žádanka na materiál ? .
Žádanka se posílala na zbrojní sklady běžně . Pokud nebylo zboží ve skladu tak se dělala soutěž na dodávku někdy i sklady ne jen MNO..
Soutěž na dodávku sítě vz.37 byla u II. odboru MNO.
Byl to ve formátu : výzva firmám+ předání výkresů , sdělení ceny firmy na MNO , výběr vítězné firmy, přejímání .... naskladnění ÚZ .
(Přejímání , naskladnění, výdeje na žádanku jsem ještě neviděl mám teprve rok 1937). Od skladu šel teprve výdej na žádanku > pro uživatele :) po povolení ...
Mimochodem v papírech se objevuje termín : Zastírací siť a Maskovací siť řekl bych že je to totéž :) v roce 1937.
Milovice , Souhrada to bude ŽZD né :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: stř 10. zář 2014 15:37:30 
Offline

Registrován: sob 24. črc 2010 10:52:21
Příspěvky: 1452
vemu to odzadu :)

jojo Milovice=ZŽD=Souhrada - je to furt stejný (ale tady jsme v roce 1935 a 1936) ;)
maskovací síť - zastírací síť - je sice totožný, co se tejče pojmu ale blbý je že nevíme jak a kdo to tenkrát chápal, když si to někam psal...
žádanky na materiál - no, tady je to s ŘOPem trochu jiný - na jednu stranu chtěli chlapci co největší samostatnost podřízenejch, ale nedej bože jak by je to mělo stát nějaký prachy - to pak lítaly hromyblesky a lidi. Nákup (motouzovejch) maskovacích sítí pro nějakej úsek (t.o.) by vyšel na dost velký prachy a ty se musely někde vzít a přeúčtovat a hlavně by to počitám muselo schválit ŘOP (třebas dodatečně) a někde by se to v lejstrech vylouplo. Něco jinýho je koupit si (nebo požádat o příděl) jedný, dvou pletenejch maskovaček a něco jinýho je nakoupit ve velkym. Záznamy o takovym papírování nikde, takže si myslim že vel. VII. sboru se svojí žádostí prostě ostrouhalo (nehledě k tomu, že v tý době furt ŘOP nepovažovalo maskování t.o. za vyřešený)
drátěný sítě (pletivo) jsou jediný o čem se v ŘOPu při realizaci píše, ani nic o motouzovejch sítích vz. 37. Kdyby to II. odbor objednával i pro ŘOP, tak by to po nich taky chtěl určo proplatit a k tomu taky nikde nic...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: stř 10. zář 2014 20:51:26 
Offline

Registrován: stř 19. úno 2014 12:36:27
Příspěvky: 171
hraničář píše:
vemu to odzadu :)

jojo Milovice=ZŽD=Souhrada - je to furt stejný (ale tady jsme v roce 1935 a 1936) ;)
maskovací síť - zastírací síť - je sice totožný, co se tejče pojmu ale blbý je že nevíme jak a kdo to tenkrát chápal, když si to někam psal...
žádanky na materiál - no, tady je to s ŘOPem trochu jiný - na jednu stranu chtěli chlapci co největší samostatnost podřízenejch, ale nedej bože jak by je to mělo stát nějaký prachy - to pak lítaly hromyblesky a lidi. Nákup (motouzovejch) maskovacích sítí pro nějakej úsek (t.o.) by vyšel na dost velký prachy a ty se musely někde vzít a přeúčtovat a hlavně by to počitám muselo schválit ŘOP (třebas dodatečně) a někde by se to v lejstrech vylouplo. Něco jinýho je koupit si (nebo požádat o příděl) jedný, dvou pletenejch maskovaček a něco jinýho je nakoupit ve velkym. Záznamy o takovym papírování nikde, takže si myslim že vel. VII. sboru se svojí žádostí prostě ostrouhalo (nehledě k tomu, že v tý době furt ŘOP nepovažovalo maskování t.o. za vyřešený)
drátěný sítě (pletivo) jsou jediný o čem se v ŘOPu při realizaci píše, ani nic o motouzovejch sítích vz. 37. Kdyby to II. odbor objednával i pro ŘOP, tak by to po nich taky chtěl určo proplatit a k tomu taky nikde nic...


Jo to souhlasí člověk který má jen fakta tak to nestačí musí mít (myšlenku) kontext :)
Souhrada u ŽZD organizoval : Kurs Zastírání >proto je tam narážka o boudě pro králíky už chápu i já :)
Odhaduji to musela být porada :) než zavrhly použití maskovacích sítí vz.37 a nahradily je fakticky pletivem u t.o. (z důvodů které neznám -finanční, dodací lhůty -spekuluji ) .. Počítám že to bude v papírech později 38,39 ... Teda pokud to procházelo II odborem který trochu pročítám :)
Schází prostředek té anabázi k sítím :) konec je začátek taky ale není prostředek . Tak hurá zase toho nevím .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: stř 10. zář 2014 21:21:52 
Offline

Registrován: čtv 22. črc 2010 20:03:09
Příspěvky: 2149
Vedle se kolega Hraničář rozvášnil na téma počty osádek objektů t. o.
Dosud nikdy jsem se tomu nějak zvlášť nevěnoval, pročež mě překvapily uvedené počty:
S2: 41 (37 + 4 dělostřelci)
S3: 33 (31 + 2 dělostřelci)
S6: 46 (44 + 2 dělostřelci)
S16: 45 (43 +2 dělostřelci)
S26: 25
S27: 29 (27 + 2 dělostřelci)
S29: 31 (27 + 4 dělostřelci)
S30: 37
S35: 45 (43 + 2 dělostřelci)

Třeba 33 chlapů v K-3 nebo 46 v K-6 si nedovedu dost dobře představit, to (by) tam muselo být pěkně narváno. A už také chápu absenci topení ve srubech PDT_Armataz_02_26


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: stř 10. zář 2014 21:54:09 
Offline

Registrován: sob 24. črc 2010 10:52:21
Příspěvky: 1452
Né, nerozvášnil - jen sem se optal po výpočtu. Prostě mi to nesedí a nevim, kdo a kde má chybu - třebas sem fakt něco přehlíd a nevim co, tak bych to rád věděl. S těma tabulkovejma počtama to dycky stálo za starou bačkoru, stačilo aby někde písařce ujel řádek a už to lítá. Navíc se to v průběhu měsíců taky měnilo a najít nějaký konečný číslo - to je fakt vopruz... a namotat do toho pak mírový počty, to už je úplná fantazie...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: stř 10. zář 2014 22:08:27 
Offline

Registrován: sob 24. črc 2010 10:52:21
Příspěvky: 1452
PSM píše:
Jo to souhlasí člověk který má jen fakta tak to nestačí musí mít (myšlenku) kontext :)
Souhrada u ŽZD organizoval : Kurs Zastírání >proto je tam narážka o boudě pro králíky už chápu i já :)
Odhaduji to musela být porada :) než zavrhly použití maskovacích sítí vz.37 a nahradily je fakticky pletivem u t.o. (z důvodů které neznám -finanční, dodací lhůty -spekuluji ) .. Počítám že to bude v papírech později 38,39 ... Teda pokud to procházelo II odborem který trochu pročítám :)
Schází prostředek té anabázi k sítím :) konec je začátek taky ale není prostředek . Tak hurá zase toho nevím .


Jojo - Souhrada se motal okolo maskování v ZŽD prakticky celou dobu co tam byl, šefoval a navrhoval maskování všeho a všech: techniky i tanků a obrněnejch vlaků, vojáků, výstroje, cest, prostě všeho - dost o tom i psal a podle mýho fakt jeden z mála fachmanů na zastírání, postavil nám taky první zkušební objekt v republice kterej dodneska zoufale hledáme - je vidět, že ho asi dobře zamaskoval :))

Já si osobně myslim, že si ty sítě řešil II. odbor sám, bez větší spolupráce s ŘOP, možná si o tom kluci někde povídali u kafe. Teda, nebyl by to první ani poslední případ, kdy II. odbor narážel na (přinejmenším) neochotu ŘOPajzníků ke spolupráci. Bylo to tak třebas s houfnicí, kterou si naši ušmudlali s VTLÚ víceméně sami a kluci z II. odboru na to pak koukali jek péra z gauče, když se jich ptali na radu a nebo třebas s RDS, kde to naši v koutě šmudlali podobnym způsobem a když rádio slavnostně došmudlali do finální fáze zkoušek zjistili, že se nebudou schopný domluvit s dalšíma dělostřeleckejma (posilovejma) útvarama, protože ti jedou na jinejch frekvencích... A to vubec neřešim čísi geniální nápad, že ŘOP potřebuje taky svoje vlastní tanky... a jak se ŘOP hádalo, aby jim šefik přiklep nějakýho odborníka na dělvo, kterýho před nima chtěl II. odbor a ostrouhal...


Naposledy upravil hraničář dne stř 10. zář 2014 22:10:26, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co na sousedním fóru NENALEZNETE
PříspěvekNapsal: stř 10. zář 2014 22:09:03 
Offline
Donátor

Registrován: čtv 22. črc 2010 21:19:51
Příspěvky: 711
jarda měl myslím v objektu najednou cca. 70lidí
matně si vzpomínám, že stál nahoře na schodišti, něco na ně halekal a pokoušel se je imaginárně přesouvat mezi expozicemi
nemusím ovšem zdůrazňovat, že u nás se nemotají mezi truhlíky od střeliva PDT_Armataz_02_01


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 880 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 36  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz