PLKOŠ.net

NEZÁVISLÝ necenzurovaný pokec o bungrech :-)
Právě je sob 27. dub 2024 21:36:49

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1236 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 50  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: NA JINÝ TÉMA, aneb co nás kde zaujalo
PříspěvekNapsal: stř 26. lis 2014 9:56:52 
Offline

Registrován: pon 02. srp 2010 18:55:42
Příspěvky: 2258
néé, vokolo hlavně v předpolí


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NA JINÝ TÉMA, aneb co nás kde zaujalo
PříspěvekNapsal: stř 26. lis 2014 10:09:31 
Offline

Registrován: sob 24. črc 2010 10:52:21
Příspěvky: 1452
jo, tak Ty myslíš baráčky na rozstřílení :D no, ty snad taky ;) hlavně ty v Německu, aby se nepřítel měl kam schovat s dělama a tankama :) když vono je blbý, že hlavně dozadu pro naše máš Králíky a Červenou Vodu a tam je baráků požehnaně :/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NA JINÝ TÉMA, aneb co nás kde zaujalo
PříspěvekNapsal: stř 26. lis 2014 10:21:25 
Offline

Registrován: stř 05. úno 2014 23:10:14
Příspěvky: 426
hraničář píše:
myslíš na povrchu tvrze? Baráčky doufám ano, civilistů se tam na konci už tak moc nemotalo, ale optám se estli jsou v modu figury, jako je elektrikář, nebo vzduchotechnikář :)


v armě civilové byli vždycky, jestli jsou aji arma trojce nevím, tu nemám, ale to vy víte už líp než já asi jestli tam jsou. Ale já hrával Iron Front, ale ne jako mod do army který taky existuje, ale jako samostatnou hru od jinýho výrobce na licenčním engine Virtual reality z ArmA. Ta hra byla výhradně z období WW II, na rozdíl od origo ArmA která je bez modů apriori o moderních válkách, takže byl Iron Front rejdiště nácků potenciální, a to ne jen kluků kteří rádi jezdí s německou technikou, ale fakt nácků. A právě z toho důvodu vývojáři hry NEDALI do hry avatary civilistů, není tam jedinej civil (akorát slepice a krávy a králíci, v hodnosti vojína PDT_Armataz_02_07 ) ... a hádejte proč... aby si náckové nemohli ve hře v editoru postavit koncentrák, a aby nemohli dělat razie ve vesnicích na civilisty. To nespekuluju ale to je oficiální stanovisko vývojářů. To jen tak na okraj jako zajímavost.

Poznámka pod čarou k tomu "zviditelňování některých" Já svý jméno klidně nacpu všude, nestydím se za něj, a jinak jsem v životě dokázal hovno tak aspoň něco ať tady po mně zbyde. Byl to až na jednu dvě vyjímky jedinej honorář, který jsem za ty roky kreslení měl když nepočítám autorský výtisky.Tečka a zdar zas někdy.

_________________
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/ ... 3575d69412


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NA JINÝ TÉMA, aneb co nás kde zaujalo
PříspěvekNapsal: stř 26. lis 2014 11:58:32 
Offline

Registrován: pon 02. srp 2010 18:55:42
Příspěvky: 2258
hraničář píše:
jo, tak Ty myslíš baráčky na rozstřílení :D no, ty snad taky ;) hlavně ty v Německu, aby se nepřítel měl kam schovat s dělama a tankama :) když vono je blbý, že hlavně dozadu pro naše máš Králíky a Červenou Vodu a tam je baráků požehnaně :/


Tak, jestli se dělá něco hodně dobrýho, tak by tam Heřmanice, Lipky a pod. měly být. Trať pro náš obrněný vlak taky. Jinak útočník bude ve hře útočit prostory, kudy to prostě nešlo, že? PDT_Armataz_02_30


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NA JINÝ TÉMA, aneb co nás kde zaujalo
PříspěvekNapsal: stř 26. lis 2014 12:04:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. led 2013 21:49:05
Příspěvky: 443
a bude tam i to plánované jezero?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NA JINÝ TÉMA, aneb co nás kde zaujalo
PříspěvekNapsal: stř 26. lis 2014 12:09:31 
Offline

Registrován: sob 24. črc 2010 10:52:21
Příspěvky: 1452
No zatim je to z mýho pohledu hodně dobrý, ale to neznamená že tam nevidim chyby :D Tohle kluci vědí a počítaj s tim, budou snad dělat i pole aby odpovídala starýmu hospodaření a nikoliv kolchozničení v 50. letech.

Jinak bys ale moh vědět, že by trvalo dost dlouho, než by tehdá tou tratí projel jakejkoliv vlak zvlášť z Německa - to by si totiž s sebou museli přivýzt i koleje. Jinak ty vesnice jsou jasný, to stejný platí i u nás, páč by se jinak nebylo kde schovat.
to stejný platí i pro naše (ne)viditelný prostory za hranicema, kde se muže schovat celá skopčácká tlupa. Těžko by pak překvapila naše, když pojede po silnici od přechodu v DLipce kde jsou první na ráně z našich 3.7, 7.5 a 8cm, kdepák... každá díra jim bude dobrá :)

o jezeře sem už psal - to bude ideální pro cobykdyby - jasný, Krejčího zátopovej plán bude ideální :D akorát musíš počkat až ale strašlivě naprší... chodit s kýblem od nejbližší studně a vylejvat vodu do díry asi hráčsky moc záživný nebude - ledas by tam někde byla funkce "globální oteplení" :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NA JINÝ TÉMA, aneb co nás kde zaujalo
PříspěvekNapsal: stř 26. lis 2014 16:02:17 
Offline

Registrován: pon 02. srp 2010 18:55:42
Příspěvky: 2258
Tak v první řadě je to opravdu Vaše dílo. Mně jen připadlo, že Vás tam je hodně "vzhledařů" a nemluvil jsi o prakticích na vědu vojenskou taktickou a praktickou! Maniak má s vodou taky hodně pravdy, aby se nám pak "nevalila" útočná vozba nepřítele koryty potoků.
Ačkoliv vojsko sapérské je zase moje "krevní skupina"! PDT_Armataz_02_30


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NA JINÝ TÉMA, aneb co nás kde zaujalo
PříspěvekNapsal: stř 26. lis 2014 16:44:24 
Offline

Registrován: sob 24. črc 2010 10:52:21
Příspěvky: 1452
No tak, já to za své dílo opravdu nepočítám - protože je tam má účast zanedbatelná ;)
hodně vzhledařů? no dyk na tý hře dělaj dva kluci a základy 3D mastí Hopper jak nejlíp umí, no a já jen chci aby se to co nejvíc blížilo skutečnýmu stavu na počátku října 1938 - tedy aspoň zvenku, páč když už nikdo neví jak to tam tehdá vypadalo o to hezčí obrázek to bude

co se tejče taktiky, mám k tomu určitě dost věcí - ale nikdy jsem to nepařil a je to už opravdu víc jak patnáct let co sem pařil nějakou válečnou gamesu. od tý doby už si semtam zahraju pro odpočinek jen Komeťáky :) Tim pádem ani nevim co ta hra umí, a co takticky dovolí.. určitě bych ale chtěl tam udělat misi jako, že fakt proti náckum, když by byli tak blbí že tam tudyma chcou vyskočit někde zpoza kopce - jestli je tohle technicky možný tak proč né ;)

no a z taktickýho hlediska tam možností pro útok zas tak moc nemáš. Rád bych aspoň trochu ovlivnil (omezil) stoprocentní účinnost zbraní, vychytal hluchý prostory, nezničitelnost překážek a pochopitelně i množství střeliva, člobrdů i výzbroje aby si tam nějakej chytrák nenabrnk harfičkou milionovou armádu... ale k tomu je eště daleko, zatim kluci asi laděj hlavně krajinu...

a o tom zatopení - to byla Krejčího fantas, kterou mu naštěstí kdosi soudnej rozmluvil hned na začátku :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NA JINÝ TÉMA, aneb co nás kde zaujalo
PříspěvekNapsal: stř 26. lis 2014 17:45:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. led 2013 21:49:05
Příspěvky: 443
hraničář píše:
a o tom zatopení - to byla Krejčího fantas, kterou mu naštěstí kdosi soudnej rozmluvil hned na začátku :)


škoda, pak by tam třeba byla plánovaná pirátská loď ŘOPu, která by šířila strach na Německé straně PDT_Armataz_02_07 a velitel by vypadal jako Sandokan PDT_Armataz_02_07


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NA JINÝ TÉMA, aneb co nás kde zaujalo
PříspěvekNapsal: stř 26. lis 2014 19:08:43 
Offline
Donátor

Registrován: čtv 22. črc 2010 21:19:51
Příspěvky: 711
fred píše:
...
Sem větřil nějakou čertovinu když jsem tam viděl netradiční Horka místo komerčně zavedeného Hůůůrka PDT_Armataz_02_11

tak díky nejmenovanému badateli již víme, že název Hůrka se používal i v době hluboko před komercí
a samozřejmě tento vyjímečný název používali vyjímeční lidé PDT_Armataz_02_17


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NA JINÝ TÉMA, aneb co nás kde zaujalo
PříspěvekNapsal: čtv 27. lis 2014 5:51:06 
Offline

Registrován: stř 05. úno 2014 23:10:14
Příspěvky: 426
Mike píše:
fred píše:
...
Sem větřil nějakou čertovinu když jsem tam viděl netradiční Horka místo komerčně zavedeného Hůůůrka PDT_Armataz_02_11

tak díky nejmenovanému badateli již víme, že název Hůrka se používal i v době hluboko před komercí
a samozřejmě tento vyjímečný název používali vyjímeční lidé PDT_Armataz_02_17


Pokud mně cituješ, zareaguju. Myslel jsem to zavedenému ani ne ve smyslu zavedení pro účely komerce ale zavedenému ve smyslu úspěšnosti a četnosti a rozšířeného obecného povědomí tohoto názvu... Mno, jenže beztak ve výkresový dokumentaci originální je pokud vím Berghöhe, vlastně celej druhej stavební podůsek v Grulichu pod ŽSV III se jmenoval Berghöhe ne? Protože tento německej název toho kopečku nad Grulichem se aji vyskytoval ve většině kartografických map v tý době přece. Beztak se tomu pahrbku říkalo Hofeberg tehdy mezi místníma lidma : )). Až lampasáci z ŘOPu mu začali říkat HORKA... Horka s O .... , jenže se to moc nestačilo ujmout a zažít. Až po válce se "gumovaly" z map v pohraničí německý místopisný názvy, a z Berghöhe byla náhle překladem Výšina.... Hůrka je umelěj novotvar, prostě přezdívka oficiálního názvu, v Brně máme čtvrť Královo Pole, ale žádnej rodilej brňák to neřekne jinak než Krpole páč je to kratší a líp to leze z huby... : )) Takže správnej název pokud se pohybujeme v době fungování ŘOPu je jedině Horka pokud nechceme používat německej název, ale Hůůůůůrka v době předválečné nemá co dělat, pokud by se mělo jednat třeba o pojmenování objektu v historické publikaci pojednávající o tvrzi v té době předválečné: )). Hůrka je defakto poválečnej slang... pokud se chceme pohybovat v době poválečné, jedině správnej název je Výšina, pokud přijmeme v tomto případě tezi, že tvrz má nést aktuálně oficiálně užívané jméno kopce na němž stojí. Hůrka je prostě takovej "lidovej" a vlastně neoficiální novotvar, čímž netvrdím že by se neměl používat když už je zavedenej (ovšem nikoliv v odborných publikacích o tvrzi jako takové, ale právě jen jako název nebo označení novodobýho subjektu ale klidně i v turistickém průvodci, takže muzeum Hůrka, tvrz Hůrka atd je prostě jen "obchodní" značka, logo, potažmo označení novodobých aktivit okolo tvrze)..., lidem je to šumák akorát to dělá občas bordel a zlou krev mezi zainteresovanejma, ale ve své podstatě je to žabomyší válka a pro mně je zdrojem příležitosti ke škádlení "protistrany"... Je ten objekt a to muzeum zavedený pod tím názvem Hůůůůůůůrka v povědomí široké laické veřejnosti a je z něj známá "obchodní značka" ? Jo je, není co řešit. Prostě máme Hůůůůůrku na horce Výýýýýšina PDT_Armataz_02_41

_________________
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/ ... 3575d69412


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NA JINÝ TÉMA, aneb co nás kde zaujalo
PříspěvekNapsal: čtv 27. lis 2014 8:41:49 
Offline

Registrován: sob 24. črc 2010 10:52:21
Příspěvky: 1452
zases´to nepochopil - tím nejmenovaným badatelem sice Michal myslel Martina, ale né brněnskýho nýbrž pražskýho, čili mne :) A tím výjimečným člobrdou myslí svýho dědečka, kterej byl na ŘOP jedním z těch lotrasů, kterej jméno s "ů" prokazatelně používali, čímž taky muže Majkl bejt jedinej, kdo ho muže bez obav používat bez ztráty bodu i přede mnou :) Moh sem mu to zamlčet, ale snažim se bejt férovej. To na vysvětlenou.

No a teď kratce: ve výkresový dokumentaci je názvů hromada, záleží na době a autorovi, kterej to dělal; úseky ŽSV III žádný jména neměly, jen číselný označení; kolik že místních kopci řikalo Hofeberg?; Horku používali nejen na ŘOP, ale i u ŽSV III a hranpluku 6; ŘOP používalo prokazatelně název tvrze Horka i po válce; když MO převádělo bejvalou tvrz na město - převádělo jí jako Horku - to všechno jsou věci nepopiratelné - a to nerozlišuju do kdy byla Horka tvrzí a kdy už ne, ani rozdíl mezi kopcem a tvrzí

H.rka je dejme tomu "slang" už za první republiky označující tvrz nikoliv kopec; Výšina je poválečnej název kopce; s něčim z toho co píšeš bych souhlasil, s něčim ne - já tohodle názvu používám pro odlišení Horka - tvrz, H.rka pro múzem a partu na něm, přece nebudu psát když tam něco "zkorví" - zde je "u" na svém místě PDT_Armataz_02_29


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NA JINÝ TÉMA, aneb co nás kde zaujalo
PříspěvekNapsal: čtv 27. lis 2014 9:05:09 
Offline

Registrován: stř 05. úno 2014 23:10:14
Příspěvky: 426
hraničář píše:
zases´to nepochopil - tím nejmenovaným badatelem sice Michal myslel Martina, ale né brněnskýho nýbrž pražskýho, čili mne :) A tím výjimečným člobrdou myslí svýho dědečka, kterej byl na ŘOP jedním z těch lotrasů, kterej jméno s "ů" prokazatelně používali, čímž taky muže Majkl bejt jedinej, kdo ho muže bez obav používat bez ztráty bodu i přede mnou :) Moh sem mu to zamlčet, ale snažim se bejt férovej. To na vysvětlenou.

No a teď kratce: ve výkresový dokumentaci je názvů hromada, záleží na době a autorovi, kterej to dělal; úseky ŽSV III žádný jména neměly, jen číselný označení; kolik že místních kopci řikalo Hofeberg?; Horku používali nejen na ŘOP, ale i u ŽSV III a hranpluku 6; ŘOP používalo prokazatelně název tvrze Horka i po válce; když MO převádělo bejvalou tvrz na město - převádělo jí jako Horku - to všechno jsou věci nepopiratelné - a to nerozlišuju do kdy byla Horka tvrzí a kdy už ne, ani rozdíl mezi kopcem a tvrzí

H.rka je dejme tomu "slang" už za první republiky označující tvrz nikoliv kopec; Výšina je poválečnej název kopce; s něčim z toho co píšeš bych souhlasil, s něčim ne - já tohodle názvu používám pro odlišení Horka - tvrz, H.rka pro múzem a partu na něm, přece nebudu psát když tam něco "zkorví" - zde je "u" na svém místě PDT_Armataz_02_29


Moje babička prokazatelně používala název Krpole pro Královo Pole ale oficiální to holt nebylo... PDT_Armataz_02_17 Když tak mně napiš s čím konkrétně souhlasíš z toho co sem napsal, já si to pak vytisknu a zarámuju páč to se mi eště nestalo aby tady někdo s něčím co napíšu souhlasil, je to pro mně památný den. PDT_Armataz_02_27 Ok, Horku bychom měli z krku, co takhle Adamsberg nebo Baudenkoppe, tam takový vášně neplanou kupodivu, ačkoliv i na Baudenkoppe spočinula svého času nečistá noha zloducha M von Brno a zasluhoval by tudíž tento objekt přejmenovat... PDT_Armataz_02_40

_________________
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/ ... 3575d69412


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NA JINÝ TÉMA, aneb co nás kde zaujalo
PříspěvekNapsal: čtv 27. lis 2014 9:09:54 
Offline

Registrován: pon 02. srp 2010 18:55:42
Příspěvky: 2258
"Fíha"
Tak sem pro zajímavost ještě prskni porovnání názvů tvrzí od Žacléře po Králíky.
Ještě tak vymýtit "dělostřelecká", že? PDT_Armataz_02_26


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NA JINÝ TÉMA, aneb co nás kde zaujalo
PříspěvekNapsal: čtv 27. lis 2014 9:15:57 
Offline

Registrován: sob 24. črc 2010 10:52:21
Příspěvky: 1452
však už i "zloduch M von Brno" už semtam napiše, že ofiko název tvrze byl Horka, jen se prostě chlapcům nechce kazit si obchodní známku, jenže ta se srdcařinou nemá nic společnýho :)
s Baudenkopfe i Adamsbergem je to stejný - k přejmenování došlo stejným výnosem a proto se dnes podobně používá Bůda, aby to bylo vyrovnaný a pro odlišení Bambam i Bimbam

Pro Pavla, psát to nebudu, tady je to jasně napsaný ;)

Ta "dělostřelecká" to je průser taky... třebas Martin s Ondrou - když se mnou ještě mluvili - jasně řikali, že to pak prostě "zní líp"... :/


Přílohy:
NAZVY TVRZI VZUa.jpg
NAZVY TVRZI VZUa.jpg [ 396.62 KiB | Zobrazeno 13621 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NA JINÝ TÉMA, aneb co nás kde zaujalo
PříspěvekNapsal: čtv 27. lis 2014 9:29:07 
Offline

Registrován: pon 02. srp 2010 18:55:42
Příspěvky: 2258
Hm, obchod říkáš?
Strejda gůgl hledá následně! PDT_Armataz_02_40


Hůrka, e-shop pro larpy a dřevárny - Hůrka
hurka.uhobitu.cz/
Internetový obchod pro milovníky her v přírodě, Larpy a dřevárny.
‎Zbraně - ‎Pro vlastní výrobu - ‎Kostýmy - ‎Můj účet

Dělostřelecká tvrz Hůrka - Dělostřelecká tvrz BOUDA
hurka.boudamuseum.com/
Tvrz Hůrka: Otevřeno každý den kromě pondělí, vstupy do podzemního systému v 11, 13 a 15 hodin. V neděli, v 10:00, začíná Velký prohlídkový okruh - cca 4 ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NA JINÝ TÉMA, aneb co nás kde zaujalo
PříspěvekNapsal: čtv 27. lis 2014 9:40:01 
Offline

Registrován: stř 05. úno 2014 23:10:14
Příspěvky: 426
Pavel píše:
"Fíha"
Tak sem pro zajímavost ještě prskni porovnání názvů tvrzí od Žacléře po Králíky.
Ještě tak vymýtit "dělostřelecká", že? PDT_Armataz_02_26


Jo, správně by mělo bejt houfnicová tvrz... eště bych tam dal "betonová" aby se to nepletlo se středověkým sídlem nějakýho zemana...... PDT_Armataz_02_44 Podstatou mýho snažení bylo zas jen poukázat na absurditu tady toho dohadování kolem těch názvů, když už jsi to předtím vytáhl. V mým příspěvku jsem nastínil myšlenku - "V době první republiky naši předci vybudovali v orlických horách dělostřeleckou tvrz Horka." ; "Příští rok bych se chtěl jet podívat na muzeum dělostřelecké tvrze Hůrka." ; "Příští rok bych se chtěl jet podívat na muzeum v bývalé dělostřelecké tvrzi Horka." Jak prosté... Přijměme a akceptujme prostě tento úzus a není co řešit. Nebo se zabte, co je mně vlastně po tom už teď. :lol:

Mně zajímá pro mě daleko podstatnější věc, a totiž jak bude v tom modu pro hru ArmA udělanej setdamage těch objektů. Jestli bude setdamage odlišnej pro různé tloušťky stěn, jestli bude mít kamenná předloha jinej setdamage než železobeton a jinež než násyp zemní, jestli bude při postupným poškozování objektu dělostřelectvem ten "novej" model nahrazovanej postupně dalšíma modelama s kráterama ve stěnách nebo jestli aspoň bude postupňě měněná textura objektu jako že je "očouzenej", jestli třeba model zvonu bude po jeho poškození střelbou nebo náloží ve hře nahrazen propáleným zvonem ... protože tato debata o názvu pramení původně v tom příspěvku o tom modu pro ArmA. PDT_Armataz_02_26

_________________
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/ ... 3575d69412


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NA JINÝ TÉMA, aneb co nás kde zaujalo
PříspěvekNapsal: čtv 27. lis 2014 9:53:21 
Offline

Registrován: sob 24. črc 2010 10:52:21
Příspěvky: 1452
S tím prvým takhle souhlasit nemužu, protože žádná "dělostřelecká tvrz" se nestavěla a tim pádem ani není; o dělostřeleckejch tvrzích se uvažovalo jen od konce roku roku 1934 do r 1935, jakmile přijeli frantíci, vzalo to pak rychlej spád a zůstalo už jen u tvrzí... tož tak

na to sem se ptal, nějak to chtěj počitat, na zbytek - i když to chápu - sem se neptal, podle mýho bude na dost dlouho dát dohromady jen samotnej model krajiny


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NA JINÝ TÉMA, aneb co nás kde zaujalo
PříspěvekNapsal: čtv 27. lis 2014 10:05:35 
Offline

Registrován: stř 05. úno 2014 23:10:14
Příspěvky: 426
hraničář píše:
S tím prvým takhle souhlasit nemužu, protože žádná "dělostřelecká tvrz" se nestavěla a tim pádem ani není; o dělostřeleckejch tvrzích se uvažovalo jen od konce roku roku 1934 do r 1935, jakmile přijeli frantíci, vzalo to pak rychlej spád a zůstalo už jen u tvrzí... tož tak

na to sem se ptal, nějak to chtěj počitat, na zbytek - i když to chápu - sem se neptal, podle mýho bude na dost dlouho dát dohromady jen samotnej model krajiny


Já si kdysi vyměnil pár vět s pánem, který dělal někdy od roku 2006 mod Čs. prvorepublikové armády ještě pro prapůvodní verze hry ArmA - Armed Assault, a ten měl prostě víc modelů od každýho typu objektu opevnění použitýho v modu v různým stupni poškození kterými měl být v průběhu boje nahrazován původní nepoškozenej model, v mraku dýmu došlo k výměně modelu : ) takhle to fachčilo aji v klonu ArmA v Iron Front, zmizel barák nepoškozenej a z oblaku dýmu se vyloupl barák bez střechy : ) (btw tam byly užasný modely poškození i pro tanky, s PzIV nebo ze Stugu se daly střelbou očesat přídavný pancíře který se pak válely po zemi a tanky nesly na sobě očouzený stopy po granátu při zásahu... )proto mně to zajímalo jak to mají kluci vychytaný. Totiž to umocňuje zážitek ze hry, nic tak nedeprimuje ve hře jako střílet do něčeho na čem se neukáže ani škrábanec po střelbě... :lol:

_________________
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/ ... 3575d69412


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NA JINÝ TÉMA, aneb co nás kde zaujalo
PříspěvekNapsal: čtv 27. lis 2014 23:23:04 
Offline

Registrován: čtv 22. črc 2010 20:03:09
Příspěvky: 2149
Na sousední db je nová fotka K-S 19 s čerstvě zasypaným příkopem před střílnami. Práci tuto provedl stroj. Že by nový způsob, kterak město zajišťuje objekty ve svém majetku? Inspirace na K-S 16?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NA JINÝ TÉMA, aneb co nás kde zaujalo
PříspěvekNapsal: pát 28. lis 2014 7:33:40 
Offline

Registrován: pon 02. srp 2010 18:55:42
Příspěvky: 2258
To je platforma! PDT_Armataz_02_43
... aby se někomu dobře stálo u bourání emka
... nebo jen někdo chtěl skrýt ty naházené pneumatiky
PDT_Armataz_02_26


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NA JINÝ TÉMA, aneb co nás kde zaujalo
PříspěvekNapsal: pát 28. lis 2014 11:14:35 
Offline

Registrován: pon 02. srp 2010 18:55:42
Příspěvky: 2258
http://magazin.aktualne.cz/ceskoslovens ... position-4


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NA JINÝ TÉMA, aneb co nás kde zaujalo
PříspěvekNapsal: pát 28. lis 2014 12:56:16 
Offline

Registrován: stř 05. úno 2014 23:10:14
Příspěvky: 426
hraničář píše:
////////

Ta "dělostřelecká" to je průser taky... třebas Martin s Ondrou - když se mnou ještě mluvili - jasně řikali, že to pak prostě "zní líp"... :/


Ano, ono to "dělostřelecká" prostě fakt líp zní, a laická veřejnost si pod tím může něco hmatatelnýho představit. Je to prostě jen součást "pí ár strategie" : )) Navíc to není věcně špatně, špatně by bylo "dělová tvrz". Když má něco ve výzbroji děla a chceme to v názvu "vypíchnout", není to dělostřelecké ale dělové, např. dělový člun... ... Dělostřelectvo je a bylo pokud vím souhrný označení armádních složek mající ve výzbroji děla, kanony (protitankové, protiletadlové), houfnice a minomety ne? Takže houfnice je zbraň dělostřelectva ergo jimi vyzbrojená tvrz je dělostřelecká, aspoň tak tomu rozumím. Přídomek "dělová", který je ale používán v kontextu s tvrzemi, jako třeba "dělová výsuvná otočná věž" je evidentně spatně", mělo by se uvádět když už tak dělostřelecká.... Nejsem lingvista ale takto nějak to asi je... Beru to tak, že když se i někdo z odborníků obrací k laické veřejnosti, použije prostě termíny na jaký jsou lidi zvyklí a které jsou jaksi obrazotvornost vzbuzující, dělostřelecká tvrz je pro laickou veřejnost prostě líp zařaditelná než tvrz a jak jsem uvedl, špatně to evidentně není. Dělo - dělové. Dělostřelectvo - dělostřelecké....Používá to kdekdo to slůvko "dělostřelecké" a není to nic proti ničemu viz http://bunkry.cz/knihy/book.asp?action=detail&id=c007

_________________
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/ ... 3575d69412


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NA JINÝ TÉMA, aneb co nás kde zaujalo
PříspěvekNapsal: pát 28. lis 2014 15:02:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. led 2013 21:49:05
Příspěvky: 443
houbyhranicar píše:
Na sousední db je nová fotka K-S 19 s čerstvě zasypaným příkopem před střílnami. Práci tuto provedl stroj. Že by nový způsob, kterak město zajišťuje objekty ve svém majetku? Inspirace na K-S 16?


no hele on celý ten kraj je divní, tohle na K-S 24 je vrchol hnusu....


Přílohy:
IMG_1859.JPG
IMG_1859.JPG [ 326.41 KiB | Zobrazeno 13522 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NA JINÝ TÉMA, aneb co nás kde zaujalo
PříspěvekNapsal: pát 28. lis 2014 15:06:36 
Offline

Registrován: pon 02. srp 2010 18:55:42
Příspěvky: 2258
[quote="hraničář"]S tím prvým takhle souhlasit nemužu, protože žádná "dělostřelecká tvrz" se nestavěla a tim pádem ani není; o dělostřeleckejch tvrzích se uvažovalo jen od konce roku roku 1934 do r 1935, jakmile přijeli frantíci, vzalo to pak rychlej spád a zůstalo už jen u tvrzí... tož tak

Co paměť sahá, tak všude slyšíme, že se připomíná naše historie a bla,bla,bla!
Zde se zjevně ku..í. Proč z nějakých "vyšších principů mravních" upravovat stav, který nikdy nebyl.
PDT_Armataz_02_26


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1236 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 50  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz